Basında Biz

Mutlular Grup, enerji sektöründe

imza mulu

Mutlular Grup, enerji sektörüne girmeye hazırlanıyor. Mutlular Grup, enerji alanında yatırımlar için kolları sıvadı. Türkiye’de Hayvancılık sektöründe ilk sırada yer alan Mutlular Grup, 2015 yılı içinde tarım ve hayvancılık sektörü dışında enerji sektörüne de geçiş yapmaya hazırlanıyor.

Gönen’de sanayiden Hayvancılığa, tarımdan Akaryakıta kadar birçok farklı sektörde faaliyet gösteren Mutlular Grup, şimdi de enerji sektörüne giriyor. Çin ziyaretinde enerjiyle ilgili firmalarla görüşen İbrahim Mutlu,Çin Ziyaretinden eli boş dönmedi.Çin’de Bio Gaz ile ilgili araştırmalar yapan Mutlular Grup Yönetim Kurulu Başkanı İşadamı İbrahim Mutlu, tarımdan sonra enerjide de yatırım yapmak için kolları sıvadı.

Tarım ve Hayvancılık sektöründe başarılı bir şekilde faaliyet gösteren Mutlular Grup, enerji sektöründe de önemli adımlar atıyor. Enerji sektörüne yönelik yatırımlar yapan Mutlular Şirketler Grubu, Güney Marmara’nın en büyük Bio Gaz santralinde elektrik üretimi yaparak, Gönen’in enerji ihtiyacını karşılayacak tesis yapmak için yola koyuldu.

Kriz döneminde dahi yatırımlarını aksatmadan sürdüren Grup şirketleri, Güney Marmara’nın en büyük ve en verimli santralı olarak uluslararası standartlarda hizmet verecek olan tesisi Gönen Tuzakçı Mahallesi’ne kuracak. Hayvansal gübre ve bitki artıklarından elektrik enerjisi elde edilecek olan Biogaz Enerji Santrali tam kapasite çalıştığında, yaklaşık 30 megavat saatlik bir enerji üretecek.2015 yılında yapımı tamamlanarak deneme üretimine başlanacak tesisin hem çevre kirliliğini önlenmesi hem de Gönen’in enerji ihtiyacının karşılanmasına önemli katkı sağlaması bekleniyor. Saatte 30MW, elektrik üretecek tesisin, kapalı devre fermente sistemli olması nedeniyle, çevreye her hangi bir atık bırakmayacak. Ayrıca atıkları ise enerjiye çevirip çevre kirliliğini önleyecek.

 

Hakiki Gönen Pirinci Fabrika Satış Yeri

mutlumarket10

Mutlular  markete gün geçtikçe ilgi yoğunlaşıyor.

 Mutlular Un paketleme servisinden çıkan un poşetleri ile, Çeltik fabrikasında işlenen ve paketlenen pirinçlerin de bu markette çok hesaplı, adeta toptan fiyatına parekente olarak satılıyor olması halkın ilgisini çekiyor.

Gece gündüz 24 saat açık olan markette Mutlulalara ait fabrikalarda üretilen ürünlerin pazarlanmasıyla birlikte bütün market ürünlerinin de bulunduğu görülüyor. İLETİŞİMAddress:
City:
State:
Zip:


  Şirket Adresimiz:
Bandırma Yolu 3. Km
Balıkesir GÖNEN 10900
          Şirket Telefonlarımız:
        Tel : +90 266 791 64 01
        Fax: +90 266 791 64 05

Değerlerimiz

Doğal kaynakları israf etmeden, gıda güvenliğini sağlayan kurallar içerisinde üretim yaparak insan sağlığını korumakAhlaki kurallara ve kanunlara saygılı olmak

Çevre ve doğaya gereken özeni göstererek üretim yapmak

Tüketicilerin pirinç ve et ürünleriyle ilgili doğru bilgilendirilmesine önem vermek, onların ihtiyaçlarına göre Türk damak tadına uygun, yüksek kalitede ve farklı lezzetlerde, güvenle tüketilebilecek yeni ürünler üretmekÇalışanlarına verdiği değerle motivasyonu yüksek tutarak verimliliği artırmak

Teknolojinin de önüne geçerek, AR-GE çalışmalarıyla kaliteyi yükseltmek