Basında Biz

Mutlulardan dev atılım

mutlular gida yatirim

Türkiye et piyasasında Mutlu fırtınası esmeye başladı. Bölgenin en büyük çiftçilerinden İbrahim Mutlu, özel sektörde bir ilke öncü oldu. Et fiyatlarında denge sağlamak amacıyla Tarım Bakanlığının 4 ay süreyle verdiği canlı hayvan ithalatı kapsamında özel sektör olarak 10 bin canlı hayvan ithalatı yapmayı başardı. 2400’ü damızlık olmak üzere Macaristan’dan 10 bin baş canlı hayvan ithal eden İbrahim Mutlu, “hayvan bulmakta sıkıntı yaşanıyor. Et Balık Kurumunun dışında özel sektör olarak ilk kez biz canlı hayvan ithalatı yaptık. Öncü olmaktan mutluyuz. Amaç, vatandaşın daha ucuz et tüketmesi” dedi.

 Gönenli işadamı İbrahim Mutlu, Macaristan’dan 10 bin baş canlı hayvan ithalatı yaparak özel sektör alanında bir ilki başardı. İthal edilen canlı hayvanların 2400’ünün damızlık, 76000 tanesinin ise kesimlik olduğunu belirten Mutlu, Et Balık Kurumunun dışında özel sektör olarak canlı et ithalatı yaparak, Türkiye’deki müteşebbislere öncü olmaktan gurur duyduklarını kaydetti.

İthalata yönelmelerinin sebebini de açıklayan İbrahim Mutlu, “Tarım Bakanlığı, tüketicinin korunması adına mezbahalara 4 ay süreyle canlı hayvan ithalatı izni verdi. Türkiye’de hayvan varlık baş sayısının az olması ve mezbahaların hayvan bulmakta zorlanması, fiyatların gereğinden fazla yükselmesi sebebiyle belirli süre ithalata onay çıktı” dedi.

Gönen’in, Türkiye et piyasasında etkili ve söz sahibi olduğunu da kaydeden Mutlu, “Türkiye’de et fiyatlarına denge gelecek” derken, ithal hayvanları da Gönen’e getirmeye başladı.

Hakiki Gönen Pirinci Fabrika Satış Yeri

mutlumarket10

Mutlular  markete gün geçtikçe ilgi yoğunlaşıyor.

 Mutlular Un paketleme servisinden çıkan un poşetleri ile, Çeltik fabrikasında işlenen ve paketlenen pirinçlerin de bu markette çok hesaplı, adeta toptan fiyatına parekente olarak satılıyor olması halkın ilgisini çekiyor.

Gece gündüz 24 saat açık olan markette Mutlulalara ait fabrikalarda üretilen ürünlerin pazarlanmasıyla birlikte bütün market ürünlerinin de bulunduğu görülüyor. İLETİŞİMAddress:
City:
State:
Zip:


  Şirket Adresimiz:
Bandırma Yolu 3. Km
Balıkesir GÖNEN 10900
          Şirket Telefonlarımız:
        Tel : +90 266 791 64 01
        Fax: +90 266 791 64 05

Değerlerimiz

Doğal kaynakları israf etmeden, gıda güvenliğini sağlayan kurallar içerisinde üretim yaparak insan sağlığını korumakAhlaki kurallara ve kanunlara saygılı olmak

Çevre ve doğaya gereken özeni göstererek üretim yapmak

Tüketicilerin pirinç ve et ürünleriyle ilgili doğru bilgilendirilmesine önem vermek, onların ihtiyaçlarına göre Türk damak tadına uygun, yüksek kalitede ve farklı lezzetlerde, güvenle tüketilebilecek yeni ürünler üretmekÇalışanlarına verdiği değerle motivasyonu yüksek tutarak verimliliği artırmak

Teknolojinin de önüne geçerek, AR-GE çalışmalarıyla kaliteyi yükseltmek