Basında Biz

Enerjiye dev yatırım

enerjiinşaat

 

Türkiye’nin lisanslı en büyük biyokütle enerji santralinin temeli atıldı

Mutlular Enerji Şirketinin, Gönen Deri Karma İhsas Organize Sanayi Bölgesinde 82 dönüm alan inşa edeceği biyokütle enerji santralinin temeli atıldı. 30 MW’lık kurulu gücü olması planlanan tesisin 100 Milyon dolara mal olması beklenirken, Deri Sanayici ve İşadamları Derneği Başkanı Koç, “Yatırımın, bölgemize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesinin %5 hisse ile ortak olduğu, Türkiye’nin biyokütle enerjiye dayalı en büyük enerji santralinin temeli dün atıldı. Kurulu gücünün 30 MW olması planlanan tesiste çeltik, kanalı, mısır sapları, tarımsal ve hayvansal atıklar ile orman atıkları yakıt olarak kullanılacak.

Gönen Deri Karma İhsas Organize Sanayi Bölgesinde 82 dönüm alana inşaatı başlayan biyokütleye dayalı enerji santralinin, üç tribün olarak projelendirildiğini, şu anda ilk tribünün kurulacağını kaydeden Mutlular Enerji A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Mutlu, “Üç tribünde, 125 MW’lık enerji üretimi hedefleniyor ki, bu da Güney Marmara Bölgesinin tükettiği enerjiye eş bir rakam” dedi.

300 kişinin istidam edileceği tesisin, 2016 Haziran ayında deneme üretimine başlayacağını da aktaran Mutlu, “ Tesisin, 20 Eylül 2016 yılında ise tam kapasite üretime geçmesi hedefleniyor” dedi.

 

BÖLGEYE HAYIRLI OLSUN

Biyokütleye dayalı enerji santralinin ruhsatını veren Deri Sanayicileri ve İşadamları Derneği Başkanı Necmi Koç, 82 dönüm alana inşaatı başlayan tesisin şu anda Deri Karma İhsas Organize Sanayi Bölgesinin en büyük yatırımı olduğuna değinerek, “Biyokütleye dayalı Enerji santraliyle, hem doğa hem de bölgemiz kazanacak. Çevresel zararları bulunan atıklar, geri dönüşürken, katma değer katma değer yaratacak. Yatırımın, bölgemize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum” açıklamasında bulundu. 

 

Hakiki Gönen Pirinci Fabrika Satış Yeri

mutlumarket10

Mutlular  markete gün geçtikçe ilgi yoğunlaşıyor.

 Mutlular Un paketleme servisinden çıkan un poşetleri ile, Çeltik fabrikasında işlenen ve paketlenen pirinçlerin de bu markette çok hesaplı, adeta toptan fiyatına parekente olarak satılıyor olması halkın ilgisini çekiyor.

Gece gündüz 24 saat açık olan markette Mutlulalara ait fabrikalarda üretilen ürünlerin pazarlanmasıyla birlikte bütün market ürünlerinin de bulunduğu görülüyor. İLETİŞİMAddress:
City:
State:
Zip:


  Şirket Adresimiz:
Bandırma Yolu 3. Km
Balıkesir GÖNEN 10900
          Şirket Telefonlarımız:
        Tel : +90 266 791 64 01
        Fax: +90 266 791 64 05

Değerlerimiz

Doğal kaynakları israf etmeden, gıda güvenliğini sağlayan kurallar içerisinde üretim yaparak insan sağlığını korumakAhlaki kurallara ve kanunlara saygılı olmak

Çevre ve doğaya gereken özeni göstererek üretim yapmak

Tüketicilerin pirinç ve et ürünleriyle ilgili doğru bilgilendirilmesine önem vermek, onların ihtiyaçlarına göre Türk damak tadına uygun, yüksek kalitede ve farklı lezzetlerde, güvenle tüketilebilecek yeni ürünler üretmekÇalışanlarına verdiği değerle motivasyonu yüksek tutarak verimliliği artırmak

Teknolojinin de önüne geçerek, AR-GE çalışmalarıyla kaliteyi yükseltmek