Basında Biz

Kimsenin Gönen’in geleceğiyle oynama lüksü yok!

ibrahim mutlu

İki Odadan çok sert tepki: Gönen köy yada kasaba değil. Bandırma’ya açılan üniversite, Güney Marmara Bölgesine hitap etmeli. 77 bin nüfuslu Gönen’e de 1 değil en az 2 fakülte kurulması gerekirken, Gönen için onaylanan fakültenin askıya alınma çabası kabullenilmez. Tüm siyasi partiler, sivil toplum örgütü temsilcileri Belediye Başkanımızın öncülüğünde bir araya gelip, çalışma başlatmalı. Sema Hanımı da Gönen tavrından dolayı kınıyoruz. Kendisi Bandırma’nın değil, Güney Marmara Bölgesinin temsilcisi ve temsil ettiği parti en fazla oyu da Güney Marmara’da Gönen’den aldı. Hiç kimsenin Gönen’in geleceğiyle oynayıp, ilçemizin hakkını gasp etme lüksü yoktur. Buna izin vermeyiz.

Gönen’e kurulması ön görülen Ömer Seyfettin Uygulamalı Bilimler Fakültesi ile ilgili yaşanan gelişme ve AKP Balıkesir Milletvekili Sema Kırcı’nın tavrı Gönen’de yankı bulmaya başladı. İki güçlü sicil toplum örgütü başkanı dün yaptıkları ortak açıklamayla Gönen’e bakış açısından dolayı hem Kırcı’ya tepki gösterdi hem de fakültenin Gönen’e kazandırılması konusunda Belediye Başkanı Hüseyin Yakar’ın öncülüğünde sivil toplum örgütü temsilcilerinin katılımıyla sivil inisiyatif oluşturulması gerektiğini savundu.

Gönen Ticaret Odası Başkanı Hasan Özçağlayan ile Gönen Ticaret Borsası Başkanı İbrahim Mutlu tarafından yapılan ortak açıklamada, 77 bin nüfuslu Gönen’in gelişmesinin turizm ve üniversiteye bağlı olduğuna dikkat çekilerek, “Bandırma’ya kurulan 17 Eylül Üniversitesi, fakülte dağılımıyla Güney Marmara Bölgesine hitap etmeli” denildi.

“77 bin nüfuslu Gönen, ne köy ne de kasaba. Gelişen, modernleşen bir ilçe. Tarıma dayalı olan Gönen’in sanayi kenti olmasını kimse beklemesin. Kentimizin gelişmesi sağlık turizmine ve üniversiteye bağlı. Yıllardır, Gönen fakülte özlemiyle yandı. Şu an dibimize kurulmuş bir üniversite var ve kurulurken, 22. dönem milletvekillerinin desteğiyle Ömer Seyfettin Uygulamalı Bilimler Fakültesinin Gönen’e kurulması kararı çıkartıldı. Öztaylan’a verdiği destekten dolayı teşekkür ediyoruz.

Şimdi, rektör ilçelere fakülte kurulmasına sıcak bakmıyor diye, iktidar partisinden Güney Marmara Bölgesini temsilen vekil seçilen Sema Kırcı da, rektörle aynı görüşte olduğunu öğrendik. Sema Hanım, Bandırma’nın değil Güney Marmara Bölgesinin temsilcisi, hizmet ederken bunu hatırlamalı, hakkaniyetli davranmalı. Ona düşen, fakültenin Gönen’e getirilmesinde girişimde bulunmaktı.

Gönen halkıyla alay eder gibi yeni fakülte talebinde bulunduk açıklamasını kendisine yakıştıramadık.

Hiç kimsenin Gönen’in önünü tıkamaya ve geleceğiyle oynama hakkınsa sahip değildir. Eğer ki, bu fakülte Gönen’e kurulmazsa bunun Gönen halkı nezdinde sorumlusu Sema Kırcı olacaktır” diyen Özçağlayan ve Mutlu, fakülteyle ilgili açıklamalarını şöyle sürdürdü:”

 

YAKAR’A SORUMLULUK DÜŞÜYOR

Gönen olarak bizim yapmamız gereken; Belediye Başkanımız, tüm siyasi parti temsilcilerini,sivil toplum kuruluşlarını toplayıp yol haritası çizmeli. Sivil inisiyatif oluşturulmalı. Fakültenin Gönenimize kazandırılması noktasında yapılacak her türlü çalışmaya elimizi değil gövdemizi koymaya hazırız. Başkan Yakar’ın öncülüğünde platform oluşturulmalı, bu platform Ankara ve 17 Eylül Üniversite nezdinde ne yapılması gerekiyorsa yapmalı.

Gönen için sen ben demeden biz olup, ortak mücadele etmeliyiz. Biz inanıyoruz ki, birlikte hareket edersek kim ne yaparsa yapsın biz bu fakülteyi Gönen’e getiririz”

Hakiki Gönen Pirinci Fabrika Satış Yeri

mutlumarket10

Mutlular  markete gün geçtikçe ilgi yoğunlaşıyor.

 Mutlular Un paketleme servisinden çıkan un poşetleri ile, Çeltik fabrikasında işlenen ve paketlenen pirinçlerin de bu markette çok hesaplı, adeta toptan fiyatına parekente olarak satılıyor olması halkın ilgisini çekiyor.

Gece gündüz 24 saat açık olan markette Mutlulalara ait fabrikalarda üretilen ürünlerin pazarlanmasıyla birlikte bütün market ürünlerinin de bulunduğu görülüyor. İLETİŞİMAddress:
City:
State:
Zip:


  Şirket Adresimiz:
Bandırma Yolu 3. Km
Balıkesir GÖNEN 10900
          Şirket Telefonlarımız:
        Tel : +90 266 791 64 01
        Fax: +90 266 791 64 05

Değerlerimiz

Doğal kaynakları israf etmeden, gıda güvenliğini sağlayan kurallar içerisinde üretim yaparak insan sağlığını korumakAhlaki kurallara ve kanunlara saygılı olmak

Çevre ve doğaya gereken özeni göstererek üretim yapmak

Tüketicilerin pirinç ve et ürünleriyle ilgili doğru bilgilendirilmesine önem vermek, onların ihtiyaçlarına göre Türk damak tadına uygun, yüksek kalitede ve farklı lezzetlerde, güvenle tüketilebilecek yeni ürünler üretmekÇalışanlarına verdiği değerle motivasyonu yüksek tutarak verimliliği artırmak

Teknolojinin de önüne geçerek, AR-GE çalışmalarıyla kaliteyi yükseltmek