Basında Biz

Para, tarım sektöründe

borsahisarcıklıoğlu

  

Gönen Ticaret Borsası ile Ticaret Odasını ziyaret eden TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, Biyokütle Enerji Santralinin  açılışına katılacağının sözünü verdi. Dünyada genelinde değer kazanan en önemli sektörün tarım ve hayvancılık olduğuna işaret eden Hisarcıklıoğlu, “Para, tarım sektöründe” dedi.

İbrahim Mutlu’ya taziye ziyaretinde bulunmak üzere Gönen’e gelen TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu , Gönen Ticaret Borası ile Ticaret odasını ziyaret ederek, Gönen’in iş dünyasıyla kısa bir söyleşide bulundu.

“Gönen’e davet edin, geleyim” diyen Hisarcıklıoğlu, Gönen Belediyesi ile Ticaret Borası işbirliğinde kazandırılan Hayvan Pazarından dolayı Borsa yönetimini, “Hayvancılığın merkezi Gönen’e yakışan bir Pazar olmuş, tebrik ederim” dedi.

Balıkesir’in tarımda çok önemli bir yeri olduğuna da değinen TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, “Tarım ve hayvancılık, dünyada gelişen sektörler. Son 10 yılda köyden kasabaya şehirlere göç arttı. Göçle birlikte tüketim toplumu olduk. Gıda fiyatları her şeyin üstünde, para tarım sektöründe” dedi.

Ekilebilir topraklar açısından Türkiye’nin dünyada 6’cı sırada olmasına rağmen verim konusunda dünya ortalamasının altında olduğunu da belirten Hisarcıklıoğlu, “Verimli ve ekilebilir topraklarınız şans. Bu şansınızı kullanın” çağrısında bulundu.

; Ticaret odası ziyaretin de, Oda Başkanı Hasan Özçağlayan’a “Ticaret Odasına yakışan bir hizmet binası yapın” diyen Hisarcıkloğlu, Kaplıcaların rekabete açılması gerektiğini vurgulayarak “Afyon, Kaplıcalar konusunda Gönen’i geçti. Rekabet olmazsa olmaz” dedi. 17 Eylül Üniversitesinin Bandırma ve Gönen’e hayırlı olmasını da dileyen Hisarcıklıoğlu, bölgenin yenilebilir enerji yatırımları için müthiş bir fırsat olduğunu söyledi.

Hisarcıklıoğlu’nun, Borsa ve Ticaret odası ziyaretinde ise Gönen Belediye Başkanı ve Bandırma OSB Başkanı Hüseyin Yakar, Ticaret Borsası Başkanı İbrahim Mutlu ve meclis üyeleri, Ticaret Odası Başkanı Hasan Özçağlayan ve yönetimi ile işadamları hazır bulundu. 

Hakiki Gönen Pirinci Fabrika Satış Yeri

mutlumarket10

Mutlular  markete gün geçtikçe ilgi yoğunlaşıyor.

 Mutlular Un paketleme servisinden çıkan un poşetleri ile, Çeltik fabrikasında işlenen ve paketlenen pirinçlerin de bu markette çok hesaplı, adeta toptan fiyatına parekente olarak satılıyor olması halkın ilgisini çekiyor.

Gece gündüz 24 saat açık olan markette Mutlulalara ait fabrikalarda üretilen ürünlerin pazarlanmasıyla birlikte bütün market ürünlerinin de bulunduğu görülüyor. İLETİŞİMAddress:
City:
State:
Zip:


  Şirket Adresimiz:
Bandırma Yolu 3. Km
Balıkesir GÖNEN 10900
          Şirket Telefonlarımız:
        Tel : +90 266 791 64 01
        Fax: +90 266 791 64 05

Değerlerimiz

Doğal kaynakları israf etmeden, gıda güvenliğini sağlayan kurallar içerisinde üretim yaparak insan sağlığını korumakAhlaki kurallara ve kanunlara saygılı olmak

Çevre ve doğaya gereken özeni göstererek üretim yapmak

Tüketicilerin pirinç ve et ürünleriyle ilgili doğru bilgilendirilmesine önem vermek, onların ihtiyaçlarına göre Türk damak tadına uygun, yüksek kalitede ve farklı lezzetlerde, güvenle tüketilebilecek yeni ürünler üretmekÇalışanlarına verdiği değerle motivasyonu yüksek tutarak verimliliği artırmak

Teknolojinin de önüne geçerek, AR-GE çalışmalarıyla kaliteyi yükseltmek