Basında Biz

11 Ekim'de hizmette

mutlular enerji 16Türkiye'nin ilk biyokütle enerji tesisi Balıkesir'in Gönen ilçesinde 11 Ekim'de üretime başlıyor. 60 milyon dolara malolan ve Mutlular Enerji bünyesinde kurulan dev tesise 11 Ekim'de Balıkesir Büyükşehir Belediyesi de yüzde 5 oranında ortak olacak.
Mutlular Enerji bünyesinde Balıkesir'in Gönen ilçesinde deneme üretimini bitiren biyokütle tesisi 11 Ekim'de tam kapasite ile üretime geçiyor. Biyokütle Enerji Tesisine EPDK'den 49 yıllığına lisans alınırken, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi dev tesise yüzde 5 oranında ortak oluyor.
EPDK'dan lisansı alan Mutlular Enerji, Balıkesir Büyükşehir Belediyesine yüzde 5 hisse devrini gerçekleştirerek, Büyükşehir Belediyesinin Biyokütle Enerji Tesisindeki ortaklığı resmileştiriyor. Saatte 30 MW kurulu güçle Türkiye'nin lisanslı en büyük Biyokütle Enerji Tesisinde, bitkisel atıktan elde edilen enerjiyle Balıkesir'in elektriğinin karşılanması hedefleniyor. Günde 700 ton atıktan geri dönüşümle 720 MW enerji üretileceğini bildiren yatırımcı İbrahim Mutlu,
“13 Ekim'de Balıkesir Büyükşehir Belediyesine, yüzde 5'lik hisse devrini gerçekleştireceğiz. Hisse devrinin gerçekleşmesi ile birlikte Büyükşehir Belediyemizin enerji tesisimizdeki ortaklığı resmiyet kazanacak" dedi.

300 kişi istihdam edilecek
Tesis ilk etapta Gönen'in kırsal mahalleleri ve sanayi bölgesinin ihtiyacının 4 katı elektrik üretecek. Tesisin orta vadede hedefi ise Balıkesir'in elektriğini üretmek. Tesisin aktif hale getirilmesi ile hem atıkların geri dönüşümü sağlanacak, hem de tesise atık sağlayan çiftçiler verdikleri atık oranında para kazanacak. Biyokütle tesisinde ilk etapta 300 personel istihdam edilecek.
Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ve Mutlular Enerji Şirketi ortaklığında Gönen Deri Karma Sanayi ve İhtisas Bölgesine kazandırılan, Biyokütle Enerji Santralinde, çeltik sapı, kanalo, mısır sapı, orman altılığı ile büyükbaş hayvan gübresi geri dönüşüm ile enerjiye dönüşecek.
60 Milyon dolara mal olan enerji tesisinde, günde 700 ton atığın geri dönüşüm ile enerji üretileceğini bildiren yatırımcı Mutlular Enerji Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Mutlu, “Enerji tesisimizde, günde 700 ton atıktan 720 MW enerji üretilecek. Çiftçilerimize, mısır, kanalo ve çeltik sapı için bedel ödeyeceğiz. Enerji tesisimiz ile hem ülkemiz hem de bölgemiz çiftçisi kazanacak. Tüm Balıkesir'den bize atık sağlayan çiftçinin cebine para koyacağız. Projemizin en güzel yanı da bu. Hem atıkları bertaraf edeceğiz, hem doğaya zarar vermeyeceğiz. Üstelik bunun karşılığında çiftçiye para ödeyeceğiz ve bunun sonucunda da şehrimizin tüm elektrik ihtiyacını gidereceğiz. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ile resmi proje ortaklığı içerisinde Türkiye'nin ilk çöp yakma tesisi projesini gerçekleştiriyoruz. Çevreye duyarlı enerji santrali Türkiye'de yeşil enerji üretiminde öncü tesislerden biri olacak. Doğaya zarar vermeyen bu tesis,enerji üretiminin yanı sıra yüzlerce kişiye de iş kapısı olacak" şeklinde konuştu.

Hakiki Gönen Pirinci Fabrika Satış Yeri

mutlumarket10

Mutlular  markete gün geçtikçe ilgi yoğunlaşıyor.

 Mutlular Un paketleme servisinden çıkan un poşetleri ile, Çeltik fabrikasında işlenen ve paketlenen pirinçlerin de bu markette çok hesaplı, adeta toptan fiyatına parekente olarak satılıyor olması halkın ilgisini çekiyor.

Gece gündüz 24 saat açık olan markette Mutlulalara ait fabrikalarda üretilen ürünlerin pazarlanmasıyla birlikte bütün market ürünlerinin de bulunduğu görülüyor. İLETİŞİMAddress:
City:
State:
Zip:


  Şirket Adresimiz:
Bandırma Yolu 3. Km
Balıkesir GÖNEN 10900
          Şirket Telefonlarımız:
        Tel : +90 266 791 64 01
        Fax: +90 266 791 64 05

Değerlerimiz

Doğal kaynakları israf etmeden, gıda güvenliğini sağlayan kurallar içerisinde üretim yaparak insan sağlığını korumakAhlaki kurallara ve kanunlara saygılı olmak

Çevre ve doğaya gereken özeni göstererek üretim yapmak

Tüketicilerin pirinç ve et ürünleriyle ilgili doğru bilgilendirilmesine önem vermek, onların ihtiyaçlarına göre Türk damak tadına uygun, yüksek kalitede ve farklı lezzetlerde, güvenle tüketilebilecek yeni ürünler üretmekÇalışanlarına verdiği değerle motivasyonu yüksek tutarak verimliliği artırmak

Teknolojinin de önüne geçerek, AR-GE çalışmalarıyla kaliteyi yükseltmek