Basında Biz

Buharı ve sıcak suyu da kullanılacak

enerjitesisi newMutlular Enerji Şirketi tarafından Gönen Deri Karma İhtisas Sanayi Bölgesine kurulan ve Kasım ayında üretime geçen Türkiye’nin ilk Biyokütle Enerji Santralinden çıkan buhar ile sıcak suyunda da alternatif tarımda kullanılması için proje çalışması başlatıldı.

Türkiye’nin en büyük biyokütle enerji santralini Gönen Deri karma ve İhtisas Sanayi Bölgesine kuran Mutlular Enerji A.Ş., enerji santralinden çıkan sıcak suyu ile buharın alternatif tarımda kullanılması için proje çalışması başlattı.

60 milyon dolara mal olan Biyokütle Enerji santralinin 2016 yılının Kasım ayından itibaren üretime başladığını aktaran yatırımcı İbrahim Mutlu, “Günde 650 MW elektrik üretiminin yapıldığı Tesisimizde 20’si mühendis olmak üzere toplam 100 kişi istihdam ediyor” dedi.

Mısır, çeltik sapı, kanalo, orman altlığı ve hayvansal atıkların geri dönüşüm ile enerjiye dönüştüğünü kaydeden Mutlu, bin ton atığın da yakıt olarak kullanıldığına işaret ederken, “Tarımsal atıklar için çiftçimize de ödeme yapıyoruz. Biyopkütle Enerji tesisimiz, atıkları geri dönüşüm ile enerjiye dönüştürürken, çiftçimize de kazandırıyor. Şimdi ise, enerji tesisimizden çıkan sıcak suyu ile buharın alternatif tarımda kullanılması için çalışma başlattık. Tarım potansiyeli yüksek olan Gönen’de, geliştirilecek proje ile seracılığın geliştirileceğini düşünüyoruz” dedi. 

Hakiki Gönen Pirinci Fabrika Satış Yeri

mutlumarket10

Mutlular  markete gün geçtikçe ilgi yoğunlaşıyor.

 Mutlular Un paketleme servisinden çıkan un poşetleri ile, Çeltik fabrikasında işlenen ve paketlenen pirinçlerin de bu markette çok hesaplı, adeta toptan fiyatına parekente olarak satılıyor olması halkın ilgisini çekiyor.

Gece gündüz 24 saat açık olan markette Mutlulalara ait fabrikalarda üretilen ürünlerin pazarlanmasıyla birlikte bütün market ürünlerinin de bulunduğu görülüyor. İLETİŞİMAddress:
City:
State:
Zip:


  Şirket Adresimiz:
Bandırma Yolu 3. Km
Balıkesir GÖNEN 10900
          Şirket Telefonlarımız:
        Tel : +90 266 791 64 01
        Fax: +90 266 791 64 05

Değerlerimiz

Doğal kaynakları israf etmeden, gıda güvenliğini sağlayan kurallar içerisinde üretim yaparak insan sağlığını korumakAhlaki kurallara ve kanunlara saygılı olmak

Çevre ve doğaya gereken özeni göstererek üretim yapmak

Tüketicilerin pirinç ve et ürünleriyle ilgili doğru bilgilendirilmesine önem vermek, onların ihtiyaçlarına göre Türk damak tadına uygun, yüksek kalitede ve farklı lezzetlerde, güvenle tüketilebilecek yeni ürünler üretmekÇalışanlarına verdiği değerle motivasyonu yüksek tutarak verimliliği artırmak

Teknolojinin de önüne geçerek, AR-GE çalışmalarıyla kaliteyi yükseltmek