Enerji

Sözleşme imzalandı

sözleşme 2015

Enerji sektörüne 200 Milyon dolarlık dev yatırım hazırlığında bulunan Mutlular Şirketler Grubu, tesisi kuracak Çinli Firma ile  sözleşmeyi imzaladı. 55 bin metrekare alana kurulacak olan tesisin kendi alanında Türkiye’de bir ilk olduğunu bildiren Şirketin Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Mutlu, 1 Haziran 2016’da deneme üretimine, 1 Eylül 2016 tarihinde ise tesisin üretime geçeceğini açıkladı.

Mutlular Şirketler Grubu, dev bir yatırımla enerji sektörüne adım atıyor.   Türkiye’de ilk kez Gönen’e kurulacak olan yeşil enerji tesisinde günlük 720 megawatt enerji üretilecek. 200 milyon dolarlık enerji yatırımı, 55 bin metrekare alana üzerine kurulacak. Tesisi yaşama geçirecek olan Çinli Firma ile hafta sonu sözleşmeyi imzalayan Ticaret Borsası Başkanı ve Mutlular Şirketler Grubunun Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Mutlu, “Proje sözleşmesini imzalandı” dedi.

Çeltik sapının yanı sıra kanalo ve benzer atıkların kullanılarak biyokütle enerjinin üretileceği tesisin, Türkiye’de bir ilk olacağının altını çizen Mutlu, “Firma, makineleri kurmaya başlayacak. 1 Haziran 2016 tarihinde deneme üretimi başlayacak, üç ay sonra 1 Eylül 2016 tarihinde ise tesiste normal enerji üretimine geçilecek” dedi.

TESİSTE, GÖNENİN TÜKETİMİNDEN FAZLA ÜRETİM OLACAK

Yeşil enerji sistemleri arasında gösterilen tesisin çevreye duyarlı olacağına işaret eden Mutlular Şirketler Grubu Yönetim Kurulu ve Ticaret Borsası Başkanı İbrahim Mutlu, yatırımla ilgili şu bilgiyi verdi: “Çin’de ve Avrupa ülkelerinde çeltik sapından biyokütle enerji üretimi yapılıyor. Türkiye’de ilk kez Gönen’e kurulacak. Makineleri, Çin’den aldık. Haziran ayında Türkiye’ye gelecek. 18 ayda, enerji üretimine başlayacak olan tesiste günde bin ton çeltik sapı dönüştürülürken, günlük 720 megawatt enerji üretimi yapılacak. Gönen Barajında günlük 10 megawatt enerji üretildiği düşünülürse, kurulacak tesiste üretilecek enerji, Gönen’in günlük tükettiği enerjiden fazla. Ana hammaddesi çeltik sapı olan tesiste, kanola sapı, orman altı, talaş da geri dönüştür zamanda atık maddelerin doğaya zarar vermeden geri dönüştürülmesini sağlamak amacıyla yeşil enerji sistemlerinde teşvik veriyor.” Biyokütle enerji üretiminin yapılacağı tesiste geri dönüşümde kullanılmak üzere çeltik sapı toplamaya başladıklarını da bildiren Mutlu, “Çeltik sapı toplamasında kullanılmak üzere ABD’ye özel yapılan iki traktör aldık” açıklamasında bulundu.

Hakiki Gönen Pirinci Fabrika Satış Yeri

mutlumarket10

Mutlular  markete gün geçtikçe ilgi yoğunlaşıyor.

 Mutlular Un paketleme servisinden çıkan un poşetleri ile, Çeltik fabrikasında işlenen ve paketlenen pirinçlerin de bu markette çok hesaplı, adeta toptan fiyatına parekente olarak satılıyor olması halkın ilgisini çekiyor.

Gece gündüz 24 saat açık olan markette Mutlulalara ait fabrikalarda üretilen ürünlerin pazarlanmasıyla birlikte bütün market ürünlerinin de bulunduğu görülüyor. İLETİŞİMAddress:
City:
State:
Zip:


  Şirket Adresimiz:
Bandırma Yolu 3. Km
Balıkesir GÖNEN 10900
          Şirket Telefonlarımız:
        Tel : +90 266 791 64 01
        Fax: +90 266 791 64 05

Değerlerimiz

Doğal kaynakları israf etmeden, gıda güvenliğini sağlayan kurallar içerisinde üretim yaparak insan sağlığını korumakAhlaki kurallara ve kanunlara saygılı olmak

Çevre ve doğaya gereken özeni göstererek üretim yapmak

Tüketicilerin pirinç ve et ürünleriyle ilgili doğru bilgilendirilmesine önem vermek, onların ihtiyaçlarına göre Türk damak tadına uygun, yüksek kalitede ve farklı lezzetlerde, güvenle tüketilebilecek yeni ürünler üretmekÇalışanlarına verdiği değerle motivasyonu yüksek tutarak verimliliği artırmak

Teknolojinin de önüne geçerek, AR-GE çalışmalarıyla kaliteyi yükseltmek